Du kan se billederne af de nyudklækkede studenter her

Nedenstående navne dimitterede i år fra Mariagerfjord Gymnasium:

HF

2.p

Alis Helene Rasmussen, Amanda Hjorth Nilsson, Annika Kofoed Kristensen, Camilla Dalsgaard, Camilla Gejlsø Andresen, Christian Alain Iradukunda, Emma Marie Bengtsen, Jeppe Lund Johansen, Jonas Markus Bjerregaard Petersen, Julie Jensen Volmar, Kamal Omar Ismael, Kirsten Brodersen, Laura Elbek Larsen, Laura Ellgaard-Thomsen, Louise Bargsteen Nordentoft, Mads Bo Møller, Maiken Jensen, Marc Jon Mogensen, Marie Thordahl Risom, Mie Schmidt, Mirella Hasic, Monique Ullits Olesen, Monique Østergaard Nielsen, Pernille Toft Alslev, Rasmus Tøttrup Jensen, Rikke Rytter Andersen, Sebastian Tonsberg Stjernholm

Sofie Bastrup Pedersen

3. vhf

Camilla Kragelund Madsen, Daniel Marcus Micelle, Dennis Sørensen, Glenn Jensen, Jens Wagner-Aagaard, Kristoffer Stougaard Ebbesen, Louise Helm Pedersen, Natalie Rose Smallwood, Rasmus Bredahl Kock, Tobias Bro Kristensen

STX

3.a

Andrea Scheving Brink, Andrea Vestergaard Christensen, Ane-Lie Thorup Mouritsen, Anne Meinung Andersen, Cecilie Gnap, Cecilie Tvorup Larsen, Heidi Aase Pedersen, Joanna Teresa Wisniewska, Josefine Tindal Koch, Juuli Mäkivirta Jensen, Kinga Maria Kowalewska, Mads Skovsgaard Jensen, Maya Bindesbøl Hindsberg, Mikkel Buchardt Frederiksen, Natascha Thorsgaard, Pernille Jensen, Rikke Fredlev Sand, Sabine Petersen, Silla Rosenkilde Christensen, Thea Sumeeta Brink, Thomas Nielsen, Yasmin Pii Sørensen

3.b

Alberte Veirum Larsen, Alexander Herskind Rasmussen, Andreas Peter Asaa, Anna Jelle, Eleanor Amalie Berke Henriksen, Eyd Wernicke Fjallsbak, Hanna Sophia Jakobsen, Julie Anna Peschcke-Køedt, Lasse Agerboe Højer, Lærke Gyldenløve Holm, Magnus Andreas Bartholomæussen, Magnus Emil Olesen, Maiken Bylov Funder, Marigona Thaqi, Mette-Marie Nielsen, Sebastian Elgaard Jensen, Signe Harbo Christiansen, Tobias Konrad Nielsen, Trine Mohn Andreasen

3.c

Andrea Frederiksen, Camilla Rodil Bach, Cecilie Lybech Gram, Cecilie Petterson, Emma Bertelsen, Johanne Katrine Boll Jespersen, Josefine Sand, Julie Kalstrup Schulz, Julie Tarp Pedersen, Katrine Bjerregaard Larsen,

Kerstin Bonde, Laura Ebdrup, Lærke Dybdal Justesen, Mads Trinh Sass Husum, Malene Molsen Ravn, Marie Amalie Krogh Jensen, Mathilde Caroline Kjædegaard Eriksen, Mathilde Therese Sander Kjær, Mette Vestergaard Frederiksen, Rikke Guldhammer Birk, Sebastian Hyldgård Korsgaard, Sofie Ravn Nielsen, Thea Villadsen, Tilde Bjørn Nielsen

3.d

Adelina Peja, Andreas Flensborg Svendsen, Benjamin Sundgård Jensen, Dan Wissing, David Troelsen, Emilie Overgaard Christensen, Esben Nissen, Freja Ravnsbæk Bjærge, Freya Bloch Johnson, Hannah Tatjana Nejsum, Jacob Chaaban, Jonathan Klitgaard Sørensen, Julie Amalie Høgh, Karoline Jensen, Lasse Jensen,

Marc Karaket Bach Nielsen, Martin Højen Hosbond, Nicklas Georgi Eriksen, Oliver Winther Østergaard, Rasmus Hall Jørgensen, Roshan Ganesanathan, Sarah Bødker, Signe Bovard Urup, Sofie Smedegaard, Thomas Pedersen, Victor Christian Johansen, Victor Dalgaard

3.e

Alexander Hammer Nyholm Jensen, Anne Kathrine Ladefoged, Asger Borup Tjell, Carla Malou Kristensen, Emil Udengaard Hansen, Emilie Svejstrup Kirstein Jensen, Emma Alsen Holmfort, Gregers Schøler Hjort, Jonas Brix, Julie Vammen Jensen, Laura Bøgh Larsen, Laura Dyrholm, Line Marie Borup Sørensen, Luna Hedegaard Sloth, Magnus Drøscher, Magnus Overgaard, Mille Egholm Daneblod, Oliver Sander Holt Christensen, Oliver Trebbien Bruun Vognsgaard, Rasmus Højriis Brøndum, Sofie Lykke Christensen, Sophie Glintvad Sørensen, Tobias Grøn, Tobias Vraa Østergaard

3.i

Alberte Jacobsen Jensen, Ali Al Ali, Andreas Jølstad Jensen, Anna Kvist, Emil Stougaard, Frederik Kruse Vendelbo Sørensen, Jakob Ditlevsen Kristensen, Julie Arlington Poulsen, Kasper Nørholt Greve, Luka Berggren Hart, Lærke Amalie Gertz Pedersen, Mads Veng Nielsen, Magnus Kjær Lambertsen Hedemand,

Magnus Krogh Nielsen, Marius Taagely Kristensen, Mathias Hjortholm Bertelsen, Michelle Hvid Hansen, Mohammad Beshtwan Ahmad Mohammad, Ole Truelsen, Oliver Skovgaard Nielsen, Scott Spencer Jul Kristensen, Simon Nørgaard Hansen, Sofie Hauer Bjørn, Stine Bak Knudsen, Thomas Hyrup, Traveen Sundharajan

3.x

Aske Linnemann Jørgensen, Betina Tarri Poulsen, Carl Bejder Rossing, Charlotte Mejlstrup Hymøller, Elisabeth Aagaard Kappel, Jaranika Sivagnanasegaram, Johan Møller Andersen, Karl Emil Bech Hansen, Kasper Knudsen, Kokilan Ravisekaram, Kristine Bruun Engelbreth, Laura Havsted Neergaard, Laura Katrine Høy, Lina Thornbjerg Værum, Louise Møller Lorentsen, Niels Albert Brejner Bjerregaard Højgaard, Rikke Ravn Hansen, Sille Markvard Jensen, Simon Tranegaard Wie, Sofie Marie Møller Carlson, Terese Krogh Pedersen, Thea Lykke Bach Stegger, Tonja Skov Henriksen

3.y

Agnete Rytter Munk, Albina Berisha, Alexander Molbech Simonsen, Anna Bonde, Anna Sofie Hvid Christensen, Camilla Gammelgaard, Christian Dahlgaard Jensen, Dennis Thorsen Thisted, Emil Niss,

Emilie Lykke Jensen, Frederik Germann Petri, Frej Søren Rattenborg, Hasan Al Ali, Kamilla Kørup Trosborg, Kasper Thorlacius-Ussing, Kaare Lybech Lund, Lasse Rønne Nysted Esbensen, Linn Gass Christiansen, Lola Canibe Andersen, Martin Ingvardsen Vemmelund, Mathushan Gunasegaram, Niels Riis Christiansen, Nikitha Thavaneswaran, Rebekka Bonde Mylund, Samuel Grund Sørensen, Tanuia Ravisekaram

HTX

3.u

Esben Nielsen, Frederik Voldstedlund Hansen, Jacob Løvendal, Jimmi Støvring Mortensen, Julie Lütkemeyer Zandersen, Kristian Hedegaard Sørensen, Kristian Skoven Pedersen, Martin Sangill Munk Svanholm, Natalia Barrett, Rasmus Castel, Rasmus Normann Dalum, Senthuran Gunasegaram, Simon Loi Baks, Tommy Mark Simonsen.

Del på Facebook Del på Twitter Del på mail
Henter...